نورتون در مقابل ESET: کدام یک برای شما مناسب است؟

ESET و Norton هر دو برنامه های آنتی ویروس “خرید نود 32” عالی هستند. بیشتر ویژگی‌های ESET فقط با ویندوز و اندروید سازگار هستند و برخی از ویژگی‌های اضافی آن – مانند کنترل‌های والدین – خیلی خوب کار نمی‌کنند. با این حال، ESET مزایایی دارد که نورتون ندارد. به عنوان مثال، این ابزار شامل برخی از ابزارهای تشخیصی پیشرفته عالی است که کاربران با فناوری دوست خواهند داشت.

امروز، من قصد دارم به ESET و Norton نگاهی دقیق بیندازم و به برخی تفاوت‌های کلیدی اشاره کنم تا بتوانید بهترین مورد را در سال 2024 برای خود انتخاب کنید.

نورتون حفاظت از بدافزار، امنیت وب و ویژگی های بهتری دارد. نورتون قیمت مناسبی دارد و دارای ویژگی های اضافی عالی است. اگر بهترین آنتی ویروس سال 2024 را می خواهید، با نورتون همراه باشید. ESET ابزارهای تشخیصی بهتری دارد. اگر کاربر پیشرفته ای هستید و اغلب رایانه شخصی خود را عیب یابی می کنید، با ESET بروید.

ESET در مقابل نورتون: محافظت از بدافزار

ESET شامل یک اسکنر بدافزار پیشرفته است که همه فایل‌های موجود در رایانه شما را از نظر تروجان‌ها، روت‌کیت‌ها، کرم‌ها، کریپ‌جکرها و سایر فایل‌های بدافزار بررسی می‌کند.

اسکنر بدافزار ESET هر نمونه بدافزاری را در رایانه من شناسایی کرد. من آن را با پنهان کردن 1000 نمونه بدافزار در رایانه شخصی و دستگاه USB خود آزمایش کردم. سپس اسکن سیستم را اجرا کردم که تکمیل آن حدود 40 دقیقه طول کشید. در حین اجرای اسکن هیچ کاهش سرعتی را تجربه نکردم.

در نهایت، با تلاش برای دانلود همان نمونه‌های بدافزار، و همچنین باج‌افزار و روت‌کیت، حفاظت بلادرنگ را آزمایش کردم. ESET واقعاً خوب عمل کرد و بسیاری از نمونه‌ها را قبل از ایجاد آسیب مسدود کرد.

اسکنر بدافزار نورتون به اندازه ESET به عمق سیستم شما نگاه نمی کند. با این حال، از تجزیه و تحلیل اکتشافی، یک پایگاه داده بزرگ بدافزار و یادگیری ماشینی برای یافتن تهدیدات بدافزار شناخته شده و حملات روز صفر استفاده می کند.

نورتون توانست هر نمونه بدافزاری را در دستگاه من پیدا کند. من همان نمونه ها را در رایانه شخصی ویندوز 11 خود پنهان کردم که هنگام آزمایش ESET از آنها استفاده کردم و اسکن کامل سیستم نورتون را اجرا کردم. مانند ESET، اسکن کامل فقط 40 دقیقه طول کشید و همه چیز را پیدا کرد.

من همچنین محافظت بلادرنگ نورتون را دوست دارم. با فعال شدن آن، سعی کردم همان نمونه بدافزار را دانلود کنم و نورتون حتی به من اجازه نداد دکمه دانلود را بزنم. فوراً نمونه ها را مسدود کرد.

ESET در مقابل نورتون: امنیت وب

امنیت وب ESET از شما در برابر بازدید از سایت های خطرناک فیشینگ محافظت می کند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است کمی بیش از حد سختگیرانه باشد.

من امنیت وب ESET را با بازدید از بیش از 50 وب سایت فیشینگ شناخته شده لیست شده در PhishTank آزمایش کردم. ESET همه وب‌سایت‌های فیشینگ را مسدود کرد – از جمله آن‌هایی که فایرفاکس و کروم مسدود نکردند. با این حال، اغلب می‌دیدم که ESET وب‌سایت‌های امنی را که در لیست PhishTank قرار نداشتند مسدود کرده است.

به طور آزاردهنده، اضافه کردن استثناها برای وب سایت های ایمن دشوار است. شما باید از میان 4 پنجره مختلف در رابط کاربری ESET حرکت کنید، و هیچ راهی برای دور زدن موقت یک وب سایت مسدود شده در مرورگر خود وجود ندارد. به عبارت دیگر، کاربران مبتدی ممکن است برای دسترسی به وب‌سایت‌هایی که به آن‌ها اعتماد دارند، دچار مشکل شوند.

گفته می شود، ESET در مسدود کردن وب سایت های خطرناک عالی است.

امنیت وب نورتون همچنین وب سایت های فیشینگ خطرناک را مسدود می کند. با این حال، نورتون همچنین بررسی های جامعه را در مورد صفحات وب مشکوک ارائه می دهد، که ESET این کار را نمی کند.

برای آزمایش امنیت وب نورتون، از همان سایت هایی که برای آزمایش ESET استفاده کردم، بازدید کردم. نورتون به طور مشابه تمامی سایت‌های فیشینگ را مسدود کرد – از جمله سایت‌هایی که کروم، اج و فایرفاکس از آن عبور کردند. من همچنین متوجه شدم که امنیت وب نورتون به اندازه ESET هوشیار نیست، بنابراین نیازی نبود که اغلب موارد مثبت کاذب را در لیست سفید قرار دهم. زمانی که من نیاز داشتم، نورتون این کار را بسیار ساده تر از ESET کرد.

ESET در مقابل نورتون – بهترین آنتی ویروس 2024 کدام است؟