Użytkownicy inteligentnych telefonów komórkowych cieszą się z otrzymywania wiadomości za pośrednictwem urządzenia mobilnego

Niedawne badanie wykazało, że jeden na czterech użytkowników telefonów komórkowych otrzymuje teraz wiadomości za pośrednictwem osobistego urządzenia technologicznego smartfona. Na czym surfują najczęściej? Wyniki sportowe, ceny akcji, wiadomości biznesowe i pogoda – i okazuje się, że pogoda wygrywa. Pogoda jest najczęściej przeglądanym tematem na smartfonach 3G i 4G z dostępem do Internetu. Ten raport z badań pojawia się w czasie, gdy ABC zwalnia około 400 osób w swoim dziale wiadomości. CBS, jak być może słyszałeś, zwolniło w ostatnim kwartale 70 osób.

Jest to ważne w Business Financial News, głównie dlatego, że ma to ogromny wpływ na wyniki finansowe, ale także dlatego, że sektor smartfonów jest teraz w ogniu dzięki nowym Google Android i Apple iPhone. Motorola, Nokia i RIM obserwują te trendy, a także pojawiają się obecnie duże reklamy dotyczące urządzeń Samsung. Rzeczywistość jest prosta – te firmy rozumieją swoich klientów i znają funkcje, których potrzebują. Nie potrzebowali tego ostatniego badania, aby udowodnić to, co już wiedzą.

Któregoś dnia byłem u lokalnego sprzedawcy telefonów Quebo komórkowych Sprint i odkryłem, że mają plany i reklamują kanały informacyjne za pomocą swoich zwykłych, nieinternetowych telefonów komórkowych, wraz z pakietami na pełny Internet i pocztę e-mail, nawet bezprzewodową 4G i OMG czy są z tym jakieś zabójcze aplikacje? Możesz nie tylko otrzymywać wiadomości biznesowe, ale także lokalni sprzedawcy mogą zostać zaprogramowani w aplikacjach map i GPS i reklamować się w tych kanałach informacyjnych. Ojej!

Wygląda na zwycięzcę dla użytkowników, społeczności biznesowej, agencji prasowych, reklamodawców i producentów mobilnych urządzeń osobistych, producentów komponentów, operatorów, projektantów oprogramowania systemów operacyjnych i producentów chipów do smartfonów. Ale tak jak doświadczyłem prezentacji Sprint Sales Pitch, zauważyłem w Internecie, że wszystkie firmy; AT&T, Alltel, Nextel i Verizon są wszechstronne, jeśli chodzi o dostarczanie codziennych wiadomości, alertów o nowościach i tak, pogody, gdy jesteś w podróży.

A teraz pomyśl o tym, mam. Czy chciałbyś otrzymywać wiadomości o swoim dniu? Więc niczego Ci nie brakuje? Czy chcesz również otrzymywać swoje e-maile? A co z mapowaniem i GPS? Jasne, kto by nie chciał i za dodatkową miesięczną opłatę w planie telefonu komórkowego – naprawdę możesz mieć to wszystko. Ale ostrzegam, musisz przeczytać drobny druk, koszt wiadomości tekstowej, kanały informacyjne, minuty, plany rodziny i przyjaciół, opłaty roamingowe i blokady. Ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy pojawi się kolejna nowa aplikacja i będziesz chciał ponownie uaktualnić. Proszę, rozważ to wszystko.